Bilans mas ziemnych

Logo

Bilans mas ziemnych jest niezbędną kalkulacją przy wykonywaniu jakiejkolwiek inwestycji budowlanej. Żeby móc opracować taką kalkulację należy posiadać dane o ukształtowaniu terenu. Istnieje wiele metod pozyskania takich informacji jednak jej wybór jest kluczowy, ponieważ wpływa na dokładność wykonanych obliczeń i szacunków oraz na czas od momentu pomiaru do dostarczenia gotowych wyników.

Opracowanie bilansu mas ziemnych

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny mieliśmy przyjemność opracowania bilansu mas ziemnych w ramach prac przygotowawczych do budowy osiedla mieszkalnego. Wykonaliśmy nalot Bezzałogowym Statkiem Powietrznym (BSP), w wyniku którego zebraliśmy zdjęcia pozwalające na fotogrametryczne opracowanie Numerycznego Modelu Pokrycia Terenu (NMPT).

Wnioski

Zastosowanie takiej metody pomiarowej pozwala na wierne odtworzenie ukształtowania terenu wraz z jego pokryciem co bezpośrednio przełożyło się na dokładność wykonanych kalkulacji, a także zaoszczędziło czas. Dodatkowo oprócz ostatecznego wyniku bilansu mas ziemnych Inwestor otrzymał dokumentację dotyczącą obecnego stanu placu budowy w postaci ortofotomapy.

Bilans mas ziemnych w postaci powierzchniowej

Bilans mas przedstawiony w postaci „powierzchniowej”

Powierzchnia terenuCzas opracowania
1,73 ha1 dzień
Bilans mas w postaci punktów - siatka 5 x 5 m

Bilans mas przedstawiony w postaci punktowej – siatka 5 x 5 m

Nałożenie Numerycznego Modelu Pokrycia Terenu (NMPT) na ortofotomapę

Połączenie ortofotomapy z Numerycznym Modelem Pokrycia Terenu (NMPT)

Zobacz inne wpisy

Masz pytania?

Jeśli chcieliby Państwo zadać nam pytania związane ze świadczonymi przez nas usługami lub nawiązać współpracę to gorąco zachęcamy do kontaktu. Odpowiemy na Państwa pytania możliwie jak najszybciej.

Zadzwoń Logo+48 796 730 969
*
To pole jest wymagane
*
To pole jest wymagane

* pola obowiązkowe